تعمیر گچکاری دیوار

تعمیر گچکاری دیوار

با گذشت عمر ساختمان نیاز به تعمیر گچکاری به صورت روز به روز  افزایش می یابد. کار تعمیر گچکاری شامل برش پچ و آماده سازی سطح دیوار است.

مراحل مربوط به تعمیر گچکاری عبارتند از:

1- راه اندازی داربست:

در صورت نیاز برای انجام کارهای تعمیر باید داربست ساخته شود. اگر کار با ایمن انجام شود می توان نردبان را نیز در مورد داربست استفاده کرد.

2- برش گچ قدیمی:

ملات پچ، جایی که گچ موجود گسسته شده است، در صورتی که به آرامی بر روی سطح نفوذ کرده، فرو ریخته و یا به نظر می رسد توخالی، برای اولین بار حذف می شود. پچ باید به شکل مربع یا مستطیلی در موقعیتی قرار گیرد که نیاز به تعمیرات باشد. لبه های برش گچ برش خورده اند تا یک ترکیب شسته را فراهم کنند.

3- آماده سازی سطح:

اتصالات سنگ تراشی که پس از حذف گچ قدیمی در معرض قرار می گیرند، در مورد کار آجر حداقل عمق ۱۰ میلی متر و در مورد کار سنگی ۲۰ میلی متر است. ریش تراش با یک ابزار برش یکنواخت انجام می شود و ملات سست می شود. سپس سطح را با آب بشویید و تا زمانی که گچکاری آغاز می شود، مرطوب می شود.

در مورد سطوح بتونی، گچ قدیمی به طور کامل با برس های ساینده پوسته پوشیده می شود، پس از برش گچ و جوش مشخص شده است که سطح آن با سوزاندن سیم خیس شده است و تمام ذرات گرد و غبار و ذرات شسته پاک می شوند. سطوح شسته و تمیز می شود و تا زمانی که گچکاری آغاز می شود، مرطوب می شود.

4- استفاده از گچ:

مخلوط خاصی مانند CM 1: 4 یا CM 1: 6 با شن و ماسه با کیفیت خوب استفاده می شود. پس از گچ به سطح اعمال شده است، اتمام گچ برای سازگاری با گچ پیرامون اطراف انجام می شود. تمام خمپاره انداختن و زباله و غیره

5- اندازه گیری حفاظتی:

درب ها، پنجره ها، کف ها، مبلمان و غیره و سایر قسمت های ساختمان باید از ملات به صورت پراکنده محافظت شود.

6- خمیر گچ:

برای جلوگیری از ترک خوردن گچ ضروری است. این باید حداقل ۳ روز در فاصله زمانی منظم انجام شود.

7- تکمیل گچ:

بعد از اینکه گچ کاملا خشک و خشک می شود، سطح آن با رنگ منطقه اطراف رنگ می شود.

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلمات کلیدی را وارد نمایید